MHP'li Feti Yıldız'dan Selvi'ye sert çıkış: Ahkam kesmeden önce biraz okuyun

MHP'li Feti Yıldız'dan Selvi'ye sert çıkış: Ahkam kesmeden önce biraz okuyun
MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi'nin Osman Kavala ve gezi mahkumlarının yeniden yargılanmasına ilişkin söylediklerine "Ahkam kesmeden önce biraz okuyun" diyerek sert cevap verdi.

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi'nin Osman Kavala'nın yeniden yargılanmasını gündeme getirdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız Selvi'ye cevap verdi.

Feti Yıldız, "Ahkam kesmeden önce biraz okuyun" ifadelerini kullanarak Abdulkadir Selvi'ye yönelik eleştirilerde bulundu.

İşte Feti Yıldız'ın Selvi'ye söyledikleri:

"Ahkam kesmeden önce biraz okuyun..!.

Kanun yararına bozma, istinaf ve temyiz incelemesinden geçmeksizin kesinleşen, ancak hukuka aykırılıklar bulunan karar ve hükümlerin bozulması istemiyle Adalet Bakanlığı tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurulması yoludur.

Kanun yararına bozma başvurusunu yapma yetkisi Adalet Bakanlığı’na aittir.
Yargılama sırasında karar veya hükme cumhuriyet savcısı, sanık, mahkeme, şikayetçi veya müdahil olarak katılan kişiler de kanun yararına bozma kanun yolunu kullanması için Adalet Bakanlığı’ndan talepte bulunabilir.

Dosya aslı fiziken “Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Kanun Yararına Bozma Bürosuna” gönderilir.

Hükmü kapsayan dosya, dizi pusulasına bağlanarak tamamının evrak tür ve tipine göre taranarak UYAP üzerinden gönderilir.

Sayın Selvi……."