Oktay Kaynarca, 'Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim' açıklamalarıyla gündem oldu

Oyuncu Oktay Kaynarca, katıldığı bir televizyon programında milliyetçilik ile ilgili konuştu. Kaynarca'nın "Ben Türkiyeliyim. Türkiye milliyetçisiyim" sözleri sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, A Para'da yayımlanan 'Biz Bize' programında yaptığı milliyetçilik açıklamalarıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kaynarca, "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" sözleriyle dikkat çekti ve şehir milliyetçiliğini sevmediğini belirtti.

Kaynarca'nın bu açıklamaları kısa sürede sosyal medyada geniş yankı buldu. "Oktay Kaynarca" ismi, platformlarda en çok konuşulanlar arasında yerini aldı ve tartışmaları tetikledi.

“Türkiyelim demek ‘Ben bu memleketin çocuğuyum’ demektir”

Kaynarca, tepkiler üzerine geri adım atmayarak X hesabından şunları yazdı:

“Görüyorum ki geçmişte yaptığım bir röportajdaki ‘Ben Türkiyeliyim’ sözüm eğrilip bükülüp tuhaf yerlere çekilmeye çalışılmakta. Bizim memleket, vatan sevdamızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Türkiyeliyim demek bana göre ‘Ben bu memleketin çocuğuyum’ demektir.

Batısı doğusu kuzeyi güneyi bana göre birdir ve bayrağımın dalgalandığı her yer memleketimdir. Herkes Türk olmak zorunda değildir ama ben bir Türk olarak bu topraklarda yaşayan herkese Türkiyeliyim dedirtmek adına Türkiyeli bir Türküm!”

ekran-goruntusu-2024-06-17-114444.png