SBB’nin 11 milyar liralık borcu TBMM gündeminde

SBB’nin 11 milyar liralık borcu TBMM gündeminde
CHP milletvekili Murat Çan: “Samsunlulardan esirgenecek her hizmetin hesabını soracağız...”

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin 11 milyar lirayı aşan borçlarını TBMM gündemine taşıyarak “bu borç yükü yüzünden Samsunlulardan esirgenecek her hizmetin hesabını soracağız” dedi.

CHP’li Çan TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yerel seçim bitti, şimdi gündem ‘geçim’. Vatandaşın gündemi de geçim, belediyelerin gündemi de geçim! AKP’den devraldığımız belediyelerin 100 milyar lirayı aşan borçları bir tarafta; halen AKP tarafından yönetilmekte olan belediyelerin borçları da ürkütücü boyutta.

Örneğin Samsun Büyükşehir Belediyesi… İştirakleriyle birlikte, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin toplam borcu 11 milyar liranın üzerinde. Bu borç, en nihayetinde Samsun halkının sırtına yüklenmiş borçtur.

Bu borç; Samsun halkına sunulacak hizmetlere şu ana kadar zaten yansımıştır, bundan sonra Samsun halkının belediyecilik hizmetlerinden daha da mahrum bırakılacağının göstergesidir. Gözümüz, Samsun’u bu borç batağına saplayan ve Samsunluları belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakanların üzerinde olacak. Samsun halkından esirgedikleri her hizmetin hesabını soracağız.”