Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin, ifadesini paylaştı

Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin, ifadesini paylaştı
Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin, sosyal medyadan Ateş cinayetine ilişkin verdiği ifadeyi paylaştı. Zengin, "Adalet(!) Ankara’daki Ülkücü katili FETÖ'cüleri bir türlü ayağına getiremiyor!" dedi.

Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin, Ateş'in öldürülmesinin ardından emniyette verdiği ifadeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Zengin'in ifadesinde, Olcay Kılavuz'un görevden alınmasının ardından Ateş'in parti özel kalem müdür yardımcısı Akın Yavuz'un referansı ile göreve getirilmesi sonucunda Ateş'e karşı husumetin başladığını düşündüğü bilgisi yer aldı. İfadesinde, Ateş ile sık sık görüştüğünü ifade eden Zengin, Ateş'in, kendisinin görevden alınması yönünde çalışmalar yapıldığını kendisine anlattığını söyledi.

"Cinayet Lefzan'ın üzerine yıkılmaya çalışılıyor; Ateş Çep'i tanımıyor"

Zengin'in X hesabından da paylaştığı ifadesinde, Sinan Ateş suikastinin Ahmet Yiğit Yıldırım önderliğinde, İzzet Ulvi Yönter, Olcay Kılavuz ve Nevzat Ünlütürk tarafından organize edildiğinden emin olduğu, Yıldırım ile Ömer Lefzan arasında eskiye dayalı bir husumet nedeniyle de cinayetin Lefzan'ın üzerine yıkılmaya çalışıldığını söylediği görüldü. Zengin'in ifadesinde, Ateş'in Doğukan Çep ile herhangi bir tanışıklığı ve husumeti bulunmadığını söylediği bilgisi de yer aldı.

Zengin, ifadesinin sonunda kızını Türkiye'ye gelip gittikçe gördüğünü de söyledi.