Sinan Ateş'in öldürülmeden önceki görüntüleri ve sonrası: Tetikçi, Demirbaş’ın aracına binmiş

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmeden önceki son anlarına ve tetikçi Eray Özyağcı'nın Tolgahan Demirbaş'ın aracına bindiği görüntüler ortaya çıktı.

Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in son anlarına ve tetikçi Eray Özyağcı'nın Tolgahan Demirbaş'ın aracına bindiği görüntüler ortaya çıktı.

DW'den Alican Uludağ'ın haberine göre Tetikçi Özyağcı, Vedat Balkaya tarafından motosikletle Keçiören'de kaldığı evden Çukurambar'a getiriliyor. Bu sırada ise motosikletin birçok noktada mobeseye yakalandığı fark ediliyor.

Tetikçi Özyağcı 47 dakika beklemiş

Cuma namazı için Çukurambar'daki ofisinden çıkan Sinan Ateş'i tetikçi Özyağcı, adım adım takip etmesi kameralara yansıdı. Özyağcı daha sonrasında kaldırım üzerinde durarak 47 dakika boyunca Sinan Ateş'in namazdan dönmesini beklemiş.


Özyağcı'nın Sinan Ateş'i beklediği sırada sürekli telefonuna bakması ise dikkatlerden kaçmadı. Saat 13.34'te ise tetikçinin Sinan Ateş'i vurduğu görülüyor.

Tolgahan Demirbaş'ın aracı bekliyor

Tetikçi’nin kaçmasından sonra olay yerinde önce vatandaşlar toplanıyor ardından da polis ekipleri ve ambulans geliyor. Tetikçi Özyağcı, olay yerine yakın bir noktada bekleyen Vedat Balkaya tarafından motosikletle uzaklaştırılıyor.

Daha sonrasında tetikçi, yol kenarında bekleyenTolgahan Demirbaş’a ait beyaz bir araç ile kaçırılıyor.

Kaynak:DW Türkçe