YASAĞA RAĞMEN TERAVİH NAMAZI KILMAK İSTEYEN FURKAN VAKFI ÜYELERİNE GÖZALTI

YASAĞA RAĞMEN TERAVİH NAMAZI KILMAK İSTEYEN FURKAN VAKFI ÜYELERİNE GÖZALTI
Koronavirüs salgını nedeniyle camilerde toplu bir şekilde namaz kılınmasının yasak olmasına rağmen, teravih namazı kılmak isteyen Furkan Vakfı üyesi 40 kişi gözaltına alındı.Koronavirüs yasağına rağmen Adana Merkez Camii’nde...

Koronavirüs salgını nedeniyle camilerde toplu bir şekilde namaz kılınmasının yasak olmasına rağmen, teravih namazı kılmak isteyen Furkan Vakfı üyesi 40 kişi gözaltına alındı.
Koronavirüs yasağına rağmen Adana Merkez Camii’nde toplu bir şekilde namaz kılmak isteyen Furkan Vakfı üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti. Gözaltına alınan 40 kişiye idari para cezası kesilirken, müdahaleden sonra tekrar toplanan başka bir grup, “Namaza engel olmazsınız”, “Doğu Türkistan olmayacağız” sloganları atttı, yarından itibaren yeniden bayramlaşmaya gideceklerini belirtti.
Gözaltılara tepki gösteren Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul Twitter’dan yaptığı paylaşımda tepki gösterdi. Kuytul, “Mesafeyi koruyarak açık alanda namaz kılmak isteyenlere müdahale etmeye ne hakkınız var. Bayram kültürünü bitirmeye çalışanlara inat, cuma günü akrabalarımla ve arkadaşlarımla bayramlaşacağım" dedi.