Cumhurbaşkanlığı’nın Pekkan konseri seyircisiz kaldı

Cumhurbaşkanlığı’nın Pekkan konseri seyircisiz kaldı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda bir ay boyunca sürecek “İstanbul Yeditepe Konserleri”nin ilk gününde Ajda Pekkan konseri YouTube üzerinden canlı yayınlandı. Konserin izlenme sayıları ise dikkat çekti....

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda bir ay boyunca sürecek “İstanbul Yeditepe Konserleri”nin ilk gününde Ajda Pekkan konseri YouTube üzerinden canlı yayınlandı. Konserin izlenme sayıları ise dikkat çekti. İlk önce komedyen Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz, konser devam ederken Twitter’dan yaptığı paylaşımda “367 kişi izliyor olamaz di mi?” diye yazdı. Yılmaz’ın paylaşımı yaptığı saat 22.42 idi.
4 BİN 350’DE KALDI
Saat gece yarısını geçtiğinde ise bir başka paylaşım daha yapıldı. Saat 00.11’de yapılan paylaşımda ise konseri bin 967 kişinin izlediği bilgisi verildi. Saat 02.00 itibariyle konserin yayınlandığı sayfada izlenme sayısı 4 bin 350’ye ulaştı. Video tüm paylaşımlara rağmen 09.24 itibariyle yalnızca 37 bin izlemede kaldı.
KONSERLER DEVAM EDECEK
İletişim Başkanlığı’nın daha önce yaptığı duyuruya göre “İstanbul Yeditepe Konserleri”nde yaklaşık 60 isim sahne alacak. Konserler her gün saat 21.00’de İletişim Başkanlığı YouTube kanalından yayınlanacak.

‘30 MİLYON İSRAF EDİLDİ’
Konser için israf yapıldığını söyleyen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Sadece YouTube üzerinden yayınlanacak bir etkinlik için 30 milyon TL neden savrulur? Bunun adı konser etkinliği değil tam olarak israftır. Milletimizin büyük maddi sıkıntılar içinde olduğu bu ekonomik kriz ortamında, bu israfın gerekçesi nedir? Bu neyin akıl tutulmasıdır?” diyerek tepki gösterdi.