MüzeKartlı sayısı açıklandı

MüzeKartlı sayısı açıklandı
Kültür ve Turizm Bakanlığının, müze ve ören yerlerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret imkanı sunan “MüzeKart” uygulamasıyla 2011’den bugüne yaklaşık 9 milyon kişi MüzeKartlı oldu.MüzeKart sahiplerinin, koronavirüs...

Kültür ve Turizm Bakanlığının, müze ve ören yerlerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret imkanı sunan “MüzeKart” uygulamasıyla 2011’den bugüne yaklaşık 9 milyon kişi MüzeKartlı oldu.
MüzeKart sahiplerinin, koronavirüs salgını nedeniyle hak kaybı yaşamaması için 18 Mart 2020 ve sonrasında geçerli olan kartların kullanım süreleri, 18 Mart’tan başlayarak müze ve ören yerlerinin kapalı oldukları süre kadar uzatıldı. Geçen yıl 1 milyon 353 bin 776 kişi müze ziyaretlerinde kolaylık sağlayan MüzeKarta sahip olurken, aynı dönemde 4 milyon 971 bin 14 kişi de müze ve ören yerlerini bu kartla ziyaret etti.
9 MİLYONA YAKLAŞTI
Satın alındığı tarihten itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar’a bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerine, 1 yıl boyunca ücretsiz giriş olanağı sağlayan MüzeKartlı sayısı 2011’den bugüne 9 milyona yaklaştı.