Sette ambulans özel makyaj kiti

Sette ambulans  özel makyaj kiti
TRT normalleşiyor. Kurum setlerde uygulanacak önlemleri belirledi. Setlerde ambulans ve sağlık çalışanı bulundurulacak. Her oyuncuya ayrı makyaj kiti ve saç ekipmanları kullanılacak.TRT, normalleşme sürecinde setlerde uygulanacak...

TRT normalleşiyor. Kurum setlerde uygulanacak önlemleri belirledi. Setlerde ambulans ve sağlık çalışanı bulundurulacak. Her oyuncuya ayrı makyaj kiti ve saç ekipmanları kullanılacak.

TRT, normalleşme sürecinde setlerde uygulanacak önlemleri belirledi. Açıklamada, kurallarla birlikte Payitaht Abdülhamid ve Şampiyon’un yeni bölümlerinin çekimlerine başlanacağı duyuruldu.
Önlemler şöyle sıralandı:
• Setlerde ambulans ve sağlık çalışanı ile ateş ölçerlerle yeterli sayıda dezenfektan ve maske bulundurulacak. Çalışanların her gün vücut ısıları ölçülecek. Sete 24 saat kala tüm çalışanların sağlıklarının yerinde olup olmadığı teyit edilecek.
• Yurtdışından gelen kişilerin en az 14 gün çekimlere gelmemesi sağlanacak.
• Çekim alanında ekiplerin ve oyuncuların korunaklı bir şekilde sosyal mesafe kurallarına uygun bekleyebilecekleri bir alan oluşturulacak.
• Setlerde ve ulaşım esnasında, kamera önünde olunmadığı sürece maske takılması zorunlu tutulacak.
• Yemekler paket şeklinde hazırlanacak. Yiyecek ve içecek malzemeleri tek kullanımlık olacak. Çay, kahve, yemek aralarında kişiler arasında sosyal mesafe kuralları uygulanacak.
• Ortak kullanımda olan çay/kahve makineleri kullanılmayacak, çay/kahve servisi belirli aralıklarla sette görevlendirilecek personel tarafından gerçekleştirilecek.