‘Sıkı denetimler bırakıldı mı?’

‘Sıkı denetimler bırakıldı mı?’
Tiyatrocu Fırat Tanış, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla uzun süredir kendisine maske için herhangi bir mesaj gelmediğini söyleyerek duruma tepki gösterdi.“Pandeminin ekonomik, sosyal, kültürel sonuçlarını konuşmayalım...

Tiyatrocu Fırat Tanış, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla uzun süredir kendisine maske için herhangi bir mesaj gelmediğini söyleyerek duruma tepki gösterdi.
“Pandeminin ekonomik, sosyal, kültürel sonuçlarını konuşmayalım düşünmeyelim diye; ne kadar ırkçı, homofobik, akılsız vs varsa servis ediyorlar” diyen Tanış şu paylaşımları yaptı:
“Vergi mükellefi sıradan bir vatandaş olarak soruyorum: 20-25 gün önce başvuruda bulunmuş olmamıza rağmen hala maske edinemeyen ben dahil sayısız insanın maskeleri neden gelmedi? Her defasında cevap olarak aldığımız “sıra” vb kriterlerin ölçeği ne? Sokaklar sosyal mesafe kuralına uymayan, maskesiz insanlarla dolu. Karantinanın ilk günlerindeki sıkı denetim bırakıldı mı? Sağlık bakanı görülen iyileşmenin gereği test sayısının azaltıldığını söylüyor. İyileşme görülmesi çok olumlu bir gelişme ancak test sayısının azaltılması ile iyileşmenin bağlamı nedir?”