Spike Lee: Aşı bulunana kadar sinemaya gitmem

Spike Lee: Aşı bulunana kadar sinemaya gitmem
Hollywood’un en üretken isimlerinden Spike Lee koronavirüs tehlikesinin devam ettiğini ve bu durum devam ettiği müddetçe sinema salonlarına gitmeye niyetini olmadığını açıkladı. Vanity Fair’e konuşan Oscar ödüllü senarist...

Hollywood’un en üretken isimlerinden Spike Lee koronavirüs tehlikesinin devam ettiğini ve bu durum devam ettiği müddetçe sinema salonlarına gitmeye niyetini olmadığını açıkladı. Vanity Fair’e konuşan Oscar ödüllü senarist ve yönetmen bu yaz çekimlerine başlayacağı yeni filmi “Prince of Cats”in de aşı bulunana kadar ertelendiğini söyledi. Lee “Ben sinema salonlarına gitmiyorum. Broadway’de oyun izlemeye gitmiyorum. Yankke Stadyumu’nda maç izlemeye gitmiyorum. Korona şaka yapmıyor. Hafife alıp sağda solda takılırsan ölürsün. Ben gitmeye hazır değilim” dedi.
İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM
Film çekmenin henüz çok mümkün olmadığını da söyleyen Spike Lee şöyle devam etti: “Artık bir aşk sahnesi nasıl çekilecek mesela, yakınlaşma sahnesi ya da? Yani Saturday Night Live şovu gibi uzaktan kumandayla mı çekeceğiz filmleri? Ben işin içinden çıkamadım. O yüzden şimdilik durduk”