Yazma Sanatı’ okurlarla buluşuyor

Yazma Sanatı’ okurlarla buluşuyor
Yazar Stephen King’in, çocukluğundan başlayarak roman yazma serüvenini anlattığı rehber niteliğindeki kitabı ‘Yazma Sanatı’ yeni çevirisiyle Altın Kitaplar etiketiyle 22 Haziran tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak.Kimi...

Yazar Stephen King’in, çocukluğundan başlayarak roman yazma serüvenini anlattığı rehber niteliğindeki kitabı ‘Yazma Sanatı’ yeni çevirisiyle Altın Kitaplar etiketiyle 22 Haziran tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak.
Kimi acı kimi tatlı anıların samimi bir mizahla harmanlandığı ve hayat deneyiminden süzülmüş pratik öneriler içeren Yazma Sanatı, yazmaya ilgi duyan herkesin başucu kitabı olacak. Gökçe Yavaş’ın çevirisini yaptığı kitap 256 sayfa. King, kitaplarının ortaya çıkış süreçlerine, hayatının dönüm noktalarına, evliliğine, çocuklarına ve ailesine değinerek bir yazarın nasıl biçimlendiğini anlattığı ‘Yazma Sanatı’nda; kendi serüvenini, ‘Hırsın, arzunun, şansın ve biraz da yeteneğin rol aldığı dağınık bir büyüme süreci’ olarak tanımlıyor.


YOL GÖSTERİYOR


Stephen King’in bu yarı anı yarı kılavuz niteliğindeki eseri bir yandan yazarın çalışma ve üretme sürecine ışık tutarken bir yandan da yazmak isteyenlere yol gösteriyor. Çocukluğundan kariyerinin zorlu ilk günlerine ve 1999’da geçirdiği ölümcül kazaya kadar King’le beraber yazarlığın engebeli yollarında yürüyeceksiniz.