Deprem korkusu nedeniyle İzmir'den ev alan Zeynep Batık, deprem olunca ağlama krizine girdi

Deprem korkusu nedeniyle İzmir'den ev alan Zeynep Batık, deprem olunca ağlama krizine girdi
Deprem korkusu nedeniyle İzmir’den ev alan Zeynep Bastık, dün akşam saatlerinde Çanakkale’de meydana gelen depremi hissedince ağlama krizine girdiğini ifade ederek, “Bu korku gerçekten saçma bir hâl aldı bende” dedi.Şarkıcı...
Deprem korkusu nedeniyle İzmir’den ev alan Zeynep Bastık, dün akşam saatlerinde Çanakkale’de meydana gelen depremi hissedince ağlama krizine girdiğini ifade ederek, “Bu korku gerçekten saçma bir hâl aldı bende” dedi.

Şarkıcı Zeynep Bastık, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İstanbul’u terk edip İzmir Urla’ya yerleşmişti. Kısa bir süre önce konuyla ilgili yaptığı konuşmada İstanbul’daki evini kapatmadığını söyleyen Zeynep Bastık, “Depremden korkuyorum. Orası da deprem bölgesi. Depremden kaçış yok ama orası taş ev olduğu için daha güvenli. Aklıma geldikçe oraya gidiyorum. Buradaki evde de sıkıntı yok. Depremin gerginliği beni rahatsız ediyor. Doğanın içinde güzel yaşantım var orada. Bana iyi geliyor Urla. Keyif de alıyorum orada yaşamaktan” demişti.

“Ağlama krizine girdim”

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, dün akşam saat 21.38’de merkez üssü Çanakkale’nin Yenice ilçesinde Riçhter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, başta İstanbul olmak üzere Ege ve Marmara Bölgesi’nde çok sayıda ilde hissedildi. Zeynep Bastık, sarsıntının ardından ağlama krizine girdiğini söyledi.

“Bu korku gerçekten saçma bir hâl aldı”

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin mesaj yayımlayan Zeynep Bastık; “Deprem oldu. Çoğu kişi hissetmemiş ama ben bayağı sallandım. Ağlamaktan krize girdim. Bu korku gerçekten saçma bir hâl aldı bende. Herkese geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.