Soru sormak isteyen Halk TV muhabirine Bakan Tekin tepki gösterdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredata ilişkin soru sormak isteyen Halk TV muhabiri Ayşegül Altın’a tepki gösterdi. Bakan Tekin’in, Altın’a “elle” müdahale ettiği görüldü

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Demirli, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' için iletilen tüm görüş ve önerilerin öğretim programlarına yansıtıldığını, yeni müfredatın Talim ve Terbiye Kurulu onayından geçtiğini duyurdu.

Halk TV, İstanbul Yedikule'de bir etkinliğe katılan Bakan Yusuf Tekin'e müfredatla ilgili bu gelişme ışığında bir soru yöneltmek istedi.

Tekin sorulan sorularla ilgili basın açıklaması yapacağını gerekçe göstererek soruya cevap vermek istemedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, canlı yayındaki Halk TV muhabirinin mikrofonunu eliyle uzaklaştırarak programına kaldığı yerden devam etti.

Kademeli şekilde uygulanacak

Yeni müfredat, gelecek eğitim öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak.

Talim ve Terbiye Kurulunca onaylanan yeni öğretim programlarına, makam onayının ardından Bakanlığın internet sitesi üzerinden erişilebilecek.