İYİ Partili Koray Aydın'dan ikinci Akşener çıkışı: Partisine çağrı yaptı

İYİ Partili Koray Aydın'dan ikinci Akşener çıkışı: Partisine çağrı yaptı
İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın yeni bir açıklama daha yaptı. Aydın, "Sayın Meral Akşener’in, İYİ Partililerin bir haftadır yüzünü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapmaya davet edilmesi şarttır, elzemdir" dedi

İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener’in AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saray’da bir araya gelmesi parti içi tartışmaları alevlendirdi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, Akşener’e görüşmenin içeriğini açıklama çağrısında bulunmuştu.

Aydın, “Görüşmenin Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir dönemde olması düşündürücüdür” ifadelerini kullanmıştı.

Koray Aydın’ın çağrısı yanıtsız kalırken; Meral Akşener geçen günlerde sadece İsmail Saymaz'ın iddialarını yalanladığı bir açıklama yayımlamış ancak Erdoğan ile görüşmesinin içeriğine dair ifade kullanmamıştı.

Akşener'e ikinci çağrı

Akşener'in sessizliğini koruması sonrası Koray Aydın’dan yeni bir çıkış geldi. İki sayfalık bir açıklama yayımlayan Aydın'ın, Akşener dışında İYİ Parti yönetimine de seslenmesi dikkat çekti..

İYİ Partililerin bir haftadır yüzünü yere eğdiren...

Aydın, "Mevcut parti yönetimimiz tarafından İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı ve Kurucular Kurulu Üyesi Sayın Meral Akşener’in, İYİ Partililerin bir haftadır yüzünü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapmaya davet edilmesi şarttır, elzemdir” dedi.

Koray Aydın’ın açıklaması şu şekilde:

Sayın Meral Akşener’in “İYİ Parti Eski Genel Başkanı” sıfatıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Saray’da ziyaretinin üzerinden 8 gün, Sayın Akşener ve Sayın Erdoğan’a “görüşmenin konusu ve içeriğini açıklaması” çağrımızın üzerinden ise bir hafta geçti.

İYİ Parti yönetiminin görüşme ile ilgili zamanında tepki vermemesi üzerine, görüşmeden yaklaşık 26 saat sonra, bütün iyi niyet ve samimiyetimle, İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu Üyesi ve seçilmiş bir Milletvekili olarak İYİ Parti'nin kurumsal kimliğini koruyacak bir açıklama yaptım.

Bu açıklama ile İYİ Parti'ye gönül veren milyonların duygularına tercüman olmak istedim ve memnuniyetle ifade etmek isterim ki sayısız olumlu geri dönüş, yorum ve destek mesajı aldım.

Sayın Meral Akşener gibi İYİ Parti ile üyelik bağı devam eden başka biri de aynı usul ve zamanlama ile Saray'a gitmiş olsaydı, aynı açıklamayı yine yapardım. Dolayısıyla benim görüşmeye yönelik eleştirim, tepkim ve uyarım kişisel değil, ilkeseldir.

Görüşmede nelerin konuşulduğu; Sayın Akşener’e yıllardır şartsız destek veren İYİ Parti ailesi, Partimizin mevcut yönetimi, Türk milleti ve kamuoyu tarafından bilinmemektedir.

Bu durumu normal karşılamamız ve görmezden gelmemiz mümkün değildir. Çünkü İYİ Parti’yi bugün bu zor duruma sokan tam da bu “cevapsız sorular” silsilesidir.

Sayın Akşener’in, Saray’da yapılan görüşmenin yargıya intikal eden bir dosya ile ilgili olduğuna dair iddiaları ve Ankara’da büro açtığına ilişkin haberleri yalanlayan açıklamasının, görüşmenin konusu ve içeriği ile ilgili tek kelime etmemesinin; İYİ Partilileri, milletimizi ve kamuoyunu tatmin etmesi mümkün değildir.

Öte yandan bu görüşme ile ilgili Sayın Akşener’in çevresinden yapılan sorumsuz ve skandal açıklamalar da kanayan yaraya kelimenin tam anlamıyla tuz, biber ekti.

Ciddiyetten uzak ve çelişkili açıklamalarda; "Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir", "Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz", "Meral Hanımın İYİ Parti'ye bilgi verme zorunluluğu yok", "İYİ Parti Meral Akşener'den korkuyor" gibi cümleler kuruldu.

Bütün siyasi tecrübemle açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki; bu görüşüme ve sonrasında Sayın Akşener’in çevresi tarafından sergilenen bu üslup ve sarf edilen cümleler, İYİ Parti'ye büyük zarar verdi.

Milyonların emek verdiği, destek verdiği ve oy verdiği İYİ Parti’nin aldığı yaralar, ne yazık ki sadece bu görüşmeyle sınırlı değildir.