Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek açıklaması: Erdoğan ve Bahçeli tarihi inşa ediyorlar

Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek açıklaması: Erdoğan ve Bahçeli tarihi inşa ediyorlar
İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu, MHP lideri Devlet Bahçeli'in ses getiren çıkışı sonrası açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu, "Liderimiz Erdoğan ve Türkmen Beyi büyüğümüz Bahçeli, tarihi inşa ediyorlar dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AK Parti ile CHP arasında süren görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamalar siyasetin gündeminde konuşulmaya devam ediyor.


Bahçeli'nin çıkışı sonrası İçişleri eski Bakanı ve AKP Milletvekili Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek açıklaması geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu, "Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Büyüğümüz MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli tarih inşa ediyorlar" dedi.

Soylu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:


"Cumhur İttifakı tüm unsurlarıyla; Selçukludur, Osmanlıdır… Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisidir. Değerleri her gün bozulan dünyanın vicdanıdır. Milli manevi varlığımızı ve birliğimizi geçmişimize sadakat, geleceğimize olan sorumluluğumuzla sahiplenmektedir. Cumhur İttifakı, Türkiye Yüzyılını gelecek yüzyıllara Türk’ün onurlu asrı olarak emanet edecektir. Allah bizimle beraberdir."