Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e: Utançla izledik

Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in Fenerbahçeli ve Beşiktaşlıları hedef aldığı sözlerinin ardından kamuoyuna yazılı açıklama yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Dursun Özbek'in ithamlarına karşı yazılı bir şekilde kamuoyuna duyuruda bulundu. Kulüp, Dursun Özbek'in 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ'yle. 100 tane de gelin siz yapın. Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin' sözlerini, 'utançla takip ettik' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Utançla İzledik Bugün Dursun Özbek’in Kulübümüzü de hadsizce hedef aldığı, 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ'yle. 100 tane de gelin siz yapın.

Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin' sözlerini utançla takip ettik. Binlerce canımızı kaybettiğimiz, ülkemizin yaşadığı en büyük acılardan biri olan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız, renkleri, ayrılıkları, kavgaları bir kenara bırakıp omuz omuza bölgedeki insanlarımıza bir nebze destek olmayı amaçladığımız bir durumda, futbol propagandası yapan bir insanın, insani değerlerini sorguluyoruz.

Bu konuda söylenecek çok sözümüz, verilecek cevaplarımız olduğunu, Ancak ülkemizin, toplumumuzun ve her şeyden önce depremden etkilenen kıymetli halkımızın gündemini böylesine akıl almaz bir yaklaşımla meşgul etmekten imtina ettiğimizi vurgulamak istiyoruz. Bu şahsın ortaya koyduğu acınası tutumu, vicdanı olan herkesin ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat da Dursun Özbek'e, "Beşiktaşlı deprem bölgesine gidip çocukların başını yanağını okşamıştır, kendi yanağını okşatmamıştır!" ifadelerini kullanarak sert tepki gösterdi.