Yoğurtçu Parkı'ndaki Alex heykeli taşınıyor

Yoğurtçu Parkı'ndaki Alex heykeli taşınıyor
Fenerbahçe yönetimi, Yoğurtçu Parkı’nda bulunan Can Bartu, Lefter ve Alex heykelleri Ülker Stadı’nın önüne taşıma kararı aldı. Sözcü gazetesine göre Fenerbahçe tarihinin üç önemli ismini heykelleri, Ulu Önder Mustafa...
Fenerbahçe yönetimi, Yoğurtçu Parkı’nda bulunan Can Bartu, Lefter ve Alex heykelleri Ülker Stadı’nın önüne taşıma kararı aldı. Sözcü gazetesine göre Fenerbahçe tarihinin üç önemli ismini heykelleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün stattaki heykelinin yanına taşınıyor.

Çalışmaların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne kadar tamamlanması hedefleniyor. Çünkü Türk voleybolunun efsane ismi Eda Erdem Dündar için yapılan heykelin açılış töreninin 8 Mart’ta stattaki yeni alanda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Zeki Rıza Sporel ya da Galip Kulaksızoğlu

Atatürk heykelinin yanında ilk etapta beş heykel için yer hazırlandı. Bunlar; Eda Erdem dışında halen Yoğurtçu Parkı’nda bulunan Can Bartu, Lefter Küçükandonyadis ve Alex de Souza heykelleri. Yönetim kurulu, Zeki Rıza Sporel’in heykelinin buradaki beşinci yapıt olmasını öngörüyor ve bu yönde hazırlıklar başladı. Ancak yüksek divan kurulu üyelerine de kimin heykelinin yapılmasını istedikleri sorulacak. Fenerbahçe’nin ilk futbolcularından olan, kulüpte teknik direktörlük ve başkanlık da yapan Galip Kulaksızoğlu (1889-1939) üyelerin daha önce dile getirdiği isimlerden biriydi.