İsrail’e “Büyükelçi” ataması gündemde

İsrail’e “Büyükelçi” ataması gündemde
İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, dün Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi. Yapılan ikili görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Çavuşoğlu, diplomatik ilişkilerin büyükelçi...

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, dün Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi. Yapılan ikili görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Çavuşoğlu, diplomatik ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaların da başlatıldığını söyledi.


İsrail Dışişleri Bakanı Lapid ise yapılan güvenlik işbirliği ve “İran komplosu önlendiği” için Türkiye’ye teşekkür etti ve “Türkiye, İsrailliler için en önemli ve en çok tercih edilen turizm rotasıdır, dilerim önümüzdeki günlerde İsrailliler güvenlik içinde Türkiye’ye tatil yapmaya gelmeye devam edeceklerdir” dedi.

İki ülke arasındaki turizm ve ekonomi işbirliğinin artırılması için çalışılacağını belirten Lapid, “Büyükelçilerimizin yakın zamanda dönüşü için önemli adımlar attık. Umarım bu adımları yakın zamanda tamamlarız” ifadelerini kullandı.