2. el otomobillerin fiyatları yüzde 8 arttı

2. el otomobillerin fiyatları yüzde 8 arttı
TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de mart ayında 624 bin 268 adet ikinci el otomobil ve hafif ticari araç satılırken, bu sayı nisan ayında 290 bin 268 adet olarak gerçekleşti. Nisan ayındaki satış adedi geçen...

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de mart ayında 624 bin 268 adet ikinci el otomobil ve hafif ticari araç satılırken, bu sayı nisan ayında 290 bin 268 adet olarak gerçekleşti. Nisan ayındaki satış adedi geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ikinci el otomobil ve hafif ticari araç pazarında yüzde 50’ye yakın bir daralma yaşandı.
İkinciyeni’nin hazırladığı analize göre Kovid-19 salgınının etkisiyle martta düşme eğiliminde olan ikinci el otomobil ve hafif ticari araç fiyatları nisanın ardından mayıs ayında da yükseldi. İkinci el otomobil fiyatları mayıs ayında % 8.36 artış gösterdi.
Yapılan değerlendirmeye göre nisan ayı sonunda fiyatlar toparlandı, talep artışı ve fiyatlardaki yukarı yönlü hareket mayıs ayında görüldü ve fiyatlar 8.36 arttı, koronavirüs öncesi dönemi yakalamış oldu.