Deva Partili Karlıtekin'den iddia: Hükümet, marketleri tavuk eti zammını seçimden sonra yapması için uyarmış

Deva Partili Karlıtekin'den iddia: Hükümet, marketleri tavuk eti zammını seçimden sonra yapması için uyarmış
DEVA Partili Candan Karlıtekin, üretici firmaların tavuk etine yaptığı yüzde 20 zammın seçimden önce yansıtılmaması için hükümetin zincir marketlere uyarıda bulunduğunu iddia etti. Tavuk eti ihracatının kısıtlanması üzerine...

DEVA Partili Candan Karlıtekin, üretici firmaların tavuk etine yaptığı yüzde 20 zammın seçimden önce yansıtılmaması için hükümetin zincir marketlere uyarıda bulunduğunu iddia etti. Tavuk eti ihracatının kısıtlanması üzerine açıklamada bulunan Karlıtekin, “İktidarın mutfaktaki yangını söndürmek yerine ateşe körükle yaklaşan tedbirlere başvurduğunu” savundu.

DEVA Partisi Tarım, Enerji, Ulaştırma Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, “Enflasyon bataklığını kurutmak için mücadele etmesi gereken zevat tek tek sivri sinek öldürmekle meşgul” dedi.

"ENFLASYONU KÖRÜKLEYEN İKTİDARI GÖNDERMEDEN İŞLER DÜZELMEYECEK"

Karlıtekin, “Et ve peynir fiyatlarının geldiği yeri hepimiz görüyoruz. Şimdi de Cumhurbaşkanı kararı ile tavuk eti ihracatına kısıtlama getirdiler. Amaç kümes hayvanları etleri ve yenilen sakatatların ihracatını kısıtlayarak maliyet artışlarının fiyat etiketlerine yansımasını önlemek. Üretici firmalar tavuk etine yüzde 20 zam yapınca hükümet zincir marketleri, bu zammın seçimlerden önce etiketlere yansıtılmaması için uyarmış. Enflasyon bataklığını kurutmak için mücadele etmesi gereken zevat teke tek sivrisinek öldürmekle meşgul ama nafile. Bu savurgan, kaynakları çarçur eden, sürekli para basıp halk düşmanı enflasyonu körükleyen iktidarı göndermeden bu işler düzelmeyecek” diye konuştu.

"SÜT KONUSUNDA UYARDIK AMA KAFALARININ DİKİNE GİTTİLER"

Geçtiğimiz aylarda süt ve süt ürünlerindeki fiyat artışlarını durdurmak için Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süt fiyatlarını sabitlediğini de hatırlatan Karlıtekin, “Bu baskılamanın sonunda süt ineklerinin kesime gideceği için uyardık. ‘3-4 ay süt ve süt ürünleri ile et ve et ürünlerinde fiyat artışı yavaşladıktan sonra fiyatların aşırı derecede yükseleceğini göreceksiniz’ dedik. Her zaman olduğu gibi kafalarının dikine gittiler ve sahadaki gelişmeler, uyarılara kulak asmayan bu kifayetsiz iktidara gerekli dersi verdi. Olan yine dar gelirli vatandaşa oldu” ifadelerini kullandı.