İstanbul’da pide tedbirleri

İstanbul’da pide tedbirleri
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, salgın kapsamında Ramazan boyunca önlemlerin süreceğini söyledi. Soysal mesafe ve ekstra personel olacağını açıkladı, sokakları ise kamu otoritesi organize etsin dedi.İstanbul...

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, salgın kapsamında Ramazan boyunca önlemlerin süreceğini söyledi. Soysal mesafe ve ekstra personel olacağını açıkladı, sokakları ise kamu otoritesi organize etsin dedi.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin koronavirüsle mücadele kapsamında tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, ramazan pidesi üretiminde ve satışında bir sorun yaşanmayacağını bildirdi.

Pidenin fiyatının henüz belli olmadığını aktaran Çetin, "Ramazan pidesi her yıl olduğu gibi bu yıl da fırınlarımızda olacak, herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Pide kuyrukları oluşmaması için elimizden geleni yapacağız, erken üretimlere başlayacağız." dedi.

STOK YAPILACAK

Ellerinde erken saatlerde pide stoku tutacaklarını söyleyen Çetin, "Sosyal mesafeyi koruyucu tedbirleri zaten işletmelerimizde aldık. Kapılarımızda birer personel bekletip sosyal mesafeyi koruyacağız. Pidenin çıkarılması noktasında çalışmalarımız vardı, fırıncı esnafımız da pide üretmek istiyor tabii ki. Bu doğrultuda inşallah vatandaşlarımızı ve esnafımızı da mağdur etmeden bir ortak yol bulup pide üretimini gerçekleştirmek istiyoruz." diye konuştu.

DESTEK İSTİYORUZ

Erdoğan Çetin, geçen hafta sonu bazı fırıncılar arasında sokak ve mahallelerin paylaşılamaması nedeniyle kavga yaşandığını hatırlatarak, şunları aktardı:

"Bunun oluşmaması anlamında biz kamu otoritesinden destek istiyoruz. Örneğin bir mahallede bir fırın var, ancak başka bir ilçeden bir fırının o mahalleye gelip ekmek satma gayreti içinde olması, kavgalara sebebiyet verdi. Sokakları, mahalleleri kamu otoritesinin organize etmesini istiyoruz. Bu konuda kaymakamlık, ilçe belediyesi veya valilik talimatı olabilir."