Renault zorda

Renault zorda
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ciddi finansal sorunlar yaşayan Renault’nun yardım almadığı taktirde batabileceğini söyledi.Le Maire, Europe 1 radyosuna Renault hakkında çok önemli...

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ciddi finansal sorunlar yaşayan Renault’nun yardım almadığı taktirde batabileceğini söyledi.
Le Maire, Europe 1 radyosuna Renault hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı, Flins bölgesindeki Renault tesisinin kapatılamayacağını ve şirketin işi mümkün olduğunca ayakta tutmaya çalışması gerektiğini dile getirdi. Acil şekilde harekete geçilmesi gerektiğini ifade eden Le Maire, her şeye rağmen yönetim kurulu başkanı Jean-Dominique Senard’ın yeni bir strateji geliştirmeye çalıştığını ve Fransız hükümetinin tam desteğini arkasına aldığını belirtti.
MALİ DESTEK TALEBİ
Bakan ayrıca Le Figaro gazetesine yaptığı açıklamada, Renault’nun krizi atlatmak için 5 milyar euro mali destek talebinde bulunduğunu ancak otomotiv devinin bu başvurusunun henüz onaylanmadığını söyledi.