THY Genel Müdürü atamaları savundu

THY Genel Müdürü atamaları savundu
2020 yılının ilk çeyreğinde 4.5 milyar TL zarar açıklayan THY’de, krizden ötürü çalışan maaşlarında kesintiye gitmeye hazırlanılırken, bir yandan da atamalar sürüyor. AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi...

2020 yılının ilk çeyreğinde 4.5 milyar TL zarar açıklayan THY’de, krizden ötürü çalışan maaşlarında kesintiye gitmeye hazırlanılırken, bir yandan da atamalar sürüyor. AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak ‘Özel Kalem Operasyon Müdürlüğü’ne atanırken, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’in oğlu Feyyaz Akben de ‘Yolcu Hizmetleri Müdürlüğü’ne getirildi. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı atamalara yönelik gelen eleştirilere “Aile bağları üzerinden insanları adam asmaca ile değerlendirmek doğru değil” yanıtını verdi.
HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Aycı, “Müdür olmaya kıdemi, çalışma süresi kafi iki kişiden bahsediyoruz. CV’leri, çalışma süreleri yetersiz olsa tartışılır ve tartışılmalıdır ama ortada böyle bir durum yokken aile bağları üzerinden insanları adam asmaca ile değerlendirmek doğru değil. Bunlar üzerinden THY’yi yıpratanlara cevabımız şirketimizin vazgeçmediğimiz kadrolarıyla elde ettiği başarıları. Biz ailesine, ismine değil, ehliyetine, liyakatine, performansına ve emeğine bakıyoruz. Seçimlerimiz yanlış olsa bu sonuçlar gelmezdi.” diye konuştu.