TÜSİAD’dan Dünya Çevre Günü mesajı

TÜSİAD’dan Dünya Çevre Günü mesajı
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “Doğanın kendini yenileme gücünün sınırlarının zorlanmaması gerektiği bilinciyle ve en büyük sorumluluğumuzun gençlerimize karşı olduğunu unutmadan iklim değişikliğine...

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “Doğanın kendini yenileme gücünün sınırlarının zorlanmaması gerektiği bilinciyle ve en büyük sorumluluğumuzun gençlerimize karşı olduğunu unutmadan iklim değişikliğine karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz.” ifadelerine yer verdi.
Simone Kaslowski, “En önemli küresel risklerden biri olan iklim değişikliği konusuna artık ertelemeden, gecikmeden işbirliği ile bir çözüm bulmamız gerektiğini daha iyi anlamamız gereken bir dönemden geçiyoruz. İklim değişikliği ve hızla artan doğal kaynak kullanımının doğurduğu riskleri derinden hissediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
YOL HARİTASI GEREKLİ
Avrupa Birliği’nin yeni büyüme modelini iklimi ve çevreyi önceliklendiren bir yapıda kurguladığını anımsatan Kaslowski, şunları kaydetti: “İklim değişikliği ve çevre sorunlarına tedbirsiz kalmanın ve gecikmenin maliyeti maalesef çok yüksek olacak. Bunun için bütüncül politikalarla desteklenen, uygulanabilir tedbirler içeren bir yol haritasının gerekliliğine dikkat çekiyoruz. Bu temenni ile; bu yıl hem çevresel hem de ekonomik sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıyan biyolojik çeşitlilik temasına odaklanan Dünya Çevre Günü’nü kutluyoruz.”