Menzil Şeyhi Muhammed Saki Elhüseyni Avrupa turuna çıkıyor: Cemaatin bu sefer tutumu farklı olacak

Menzil Şeyhi Muhammed Saki Elhüseyni Avrupa turuna çıkıyor: Cemaatin bu sefer tutumu farklı olacak
Menzil Cemaati’nde "Gavs" olarak nitelendirilen Abdulbaki Elhüseyni’nin 2023'te ölmesinin ardından cemaatin başına geçen üç oğlundan biri olan Muhammed Saki Elhüseyni, 9-19 Şubat tarihleri arasında Avrupa turuna çıkacak.BirGün'den...
Menzil Cemaati’nde "Gavs" olarak nitelendirilen Abdulbaki Elhüseyni’nin 2023'te ölmesinin ardından cemaatin başına geçen üç oğlundan biri olan Muhammed Saki Elhüseyni, 9-19 Şubat tarihleri arasında Avrupa turuna çıkacak.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; Türkiye’de çakarlı araçların yer aldığı onlarca araçlık konvoylar ve havalimanlarındaki kitlesel karşılamaları ile gündeme gelen Menzil Cemaati, Avrupa’da ise farklı bir tutum sergiliyor. Arı sosyal medya paylaşımına ''Menzil Şeyhi Muhammed Saki Elhüseyni Avrupa turuna çıkıyor. Avrupa'daki dergah ve vakıfları denetleyecek...'' notunu düştü.

''İnsanlar şikayette bulunup ziyaret programını sıkıntıya sokabilir''

Cemaat mensuplarına gönderilen bilgi notunda, "Avrupa’daki havalimanlarına karşılamaya gelinmemesi, sokaklarda sessiz olunması" istendi.

Cemaat mensuplarına gönderilen uyarı metninde şunlar sıralandı:

"Malumunuz üzere 09-19 Şubat tarihleri arasında Sultanımızın Avrupa’ya teşrifleri olacaktır. Bu konuda sizlerden bazı ricalarımız olacaktır:

  • Havalimanında karşılamaya kesinlikle müsaade yoktur. Bu konuda ısrarcı olmayıp kasrevi tekkesinde ziyaretlere yönelmemiz lazım. Bu büyüğümüzün emridir.
  • Kasrevi tekkesine gelirken park imkânı kısıtlı olmasından dolayı, mümkün mertebe ayrı değil toplu şekilde tek araçla gelmeye gayret edelim.
  • Kasrevi tekkesi etrafında araçları park ederken ceza almamanız için trafik kurallarına uygun park edilmesi gerekmektedir.
  • Kasrevi tekkesi etrafında yaşayan insanları rahatsız edecek şekilde sokaklarda sesli konuşmamaya dikkat etmemiz lazım. Aksi durumda orada yaşayan insanlar şikâyette bulunup ziyaret programını sıkıntıya sokabilir.
  • Görevli kardeşlerimizin uyarılarına azami şekilde uyalım. Kendilerine yardımcı olalım. Bu kriterlere uymamız ziyaretlerimiz açısından önem arz etmektedir."