Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir mazbatasını aldı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir mazbatasını aldı
AKP’nin seçim iptalini istediği Ardahan’da Belediye Başkanı seçilen CHP’li Faruk Demir mazbatasını aldı.

CHP'den aday olarak Ardahan Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir, mazbatasını alarak göreve başladı.

Törene, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve partililer ile CHP'li ilçe belediye başkanları katıldı

Faruk Demir, tören sonrası kalabalık bir grupla yürüdüğü belediye binası önünde, bundan sonra da ayrı gayrı olmadan çalışmasını sürdüreceğini söyledi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden Demir, şöyle konuştu:

“Eşim Zuhal Demir’e ve tüm demokrasi bileşenlerine teşekkür ediyorum. Demokrasi güzel bir şeydir. Gönüllere girmişseniz, halk sizi takdir eder. Bu seçimin sonuçlarında da bunu çıkarmamız lazım. Güvenlik açısından hiçbir sorun yaşatmayan emniyet teşkilatımıza ve diğer kurumlara teşekkür ediyorum. Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya devam edeceğiz. Önümüzde 5 yıl var. Bir önceki 5 yılda olduğu gibi ayrım yapmadan Ardahan’ı mutlu insanlar kenti yapacağız.”

Ardahan’da seçim sonuçları

31 Mart İdari ve Mahalli Genel Seçimleri’nde CHP’li Faruk Demir Ardahan’da 5 bin 49 oy alan Faruk Demir kazanmıştı. AKP’li Yunus Baydar ise 4 bin 875 oy almıştı. İl genel meclisinde ise AKP yüzde 28,2 ile birinci olurken CHP yüzde 28, MHP yüzde 12,3, DEM Parti ise yüzde 11,9 oy almıştı.

AKP seçimin iptalini istemişti

CHP’nin kazandığı Ardahan’da, AKP’nin Merkez İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı itiraz üzerine seçimin tekrarlanmasına karar verilmişti.

CHP, söz konusu karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren İl Seçim Kurulu, seçimin tekrarlanmasına gerek duymamış ve mazbatanın CHP’li Faruk Demir’e verilmesine karar vermişti.