Bakan Göktaş: Kadınlara düşen sorumluluğun farkındayız

Bakan Göktaş: Kadınlara düşen sorumluluğun farkındayız
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "21 yıldır hayata geçirdiğimiz ve çıtasını yükselttiğimiz hizmetleri daha da ileri taşımak, milletimizin kazanımlarını daha da artırmak için Türkiye Yüzyılı vizyonu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "21 yıldır hayata geçirdiğimiz ve çıtasını yükselttiğimiz hizmetleri daha da ileri taşımak, milletimizin kazanımlarını daha da artırmak için Türkiye Yüzyılı vizyonu ve motivasyonu ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte biz kadınlara düşen sorumluluğun da farkındayız. Çünkü güçlü toplumun güçlü ailelerden oluştuğunu, güçlü ailenin temelinin ise kadınlar olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz" dedi.

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından parti genel merkezinde "28'nci Dönem Kadın Milletvekilleri Tanışma ve İstişare Toplantısı" düzenlendi. Programa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir ve milletvekilleri katıldı. Bakan Göktaş, 28'nci dönemde Meclis'te AKP sıralarında yer alacak kadın milletvekilleri ile bir arada olmaktan memnun olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Yeni dönemin başta sizlere, milletimize, ülkemize hayırlar getirmesini, Gazi Meclis çatısı altında göstereceğiniz gayreti kolaylaştırmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Allah'a hamdolsun 14 ve 18 Mayıs'ta hem AK Parti ve Cumhur İttifakı, hem de Sayın Cumhurbaşkanımız necip milletimizin teveccühüne bir kez daha mazhar oldu. Elbette ki bu başarı bizlere beraberinde önemli sorumluluklar getirdi. 21 yıldır hayata geçirdiğimiz ve çıtasını yükselttiğimiz hizmetleri daha da ileri taşımak, milletimizin kazanımlarını daha da artırmak için Türkiye Yüzyılı vizyonu ve motivasyonu ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte biz kadınlara düşen sorumluluğun da farkındayız. Çünkü güçlü toplumun güçlü ailelerden oluştuğunu, güçlü ailenin temelinin ise kadınlar olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hepimiz bir bayrak yarışının birer yarışçılarıyız. Her birimiz bayrağımızı selefimizden alarak onların bıraktığı yerden yarışa devam edeceğiz. Bu çalışmalarımız bayrağı devretme sırası bize gelene kadar yılmadan yorulmadan sürecek. Yapacak çok işimiz var. Birbirimize omuz verecek, güç birliği yapacak, ülkemizi Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedeflere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız."

Ayşe Keşir de "'Kadın erkek eşittir' ilkesi başta olmak üzere tarihe geçecek pek çok düzenleme AK Parti döneminde yapıldı. Kadınların iş gücü piyasasına katılımı yüzde 36; ama kamuda istihdamda yüzde 40'ı aştık. Bu AK Parti'nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın başarısıdır. Bazı sektörlerde kadın katılımı yüzde 50'leri aştı. Her şeyden önce eğitimde fırsat eşitliği bu dönemde tarihe geçerken kız çocuklarının önündeki eğitim engelleri tek tek aşıldı" diye konuştu. (DHA)