CHP heyeti Hakkari'ye gidiyor

CHP heyeti Hakkari'ye gidiyor
CHP Sözcüsü Deniz Yücel, MYK toplantısı sonrasında "Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız" dedi. Yücel, CHP heyetinin Hakkari’ye gideceğini duyurdu.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, partisinin genel merkezinde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasına tepki gösteren Yücel, "31 Mart’ta vatandaşlarımızın sandığa yansıyan iradeleri, iktidara pek çok konuda mesaj verdi. Bunlardan biri de kayyum atamaları idi. İktidarın bu mesajları hala idrak edemediğini, bu sabah Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasından anlıyoruz" diye konuştu.

"Kayyum uygulaması demokrasiye tahammülsüzlüktür" diyen Yücel, şunları söyledi:

"Kayyum atamak, masumiyet karinesini yok saymak, henüz hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmayan seçilmiş Belediye başkanını doğrudan doğruya suçlu ilan etmektir. Biz şüphesiz, Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız. Bu konu MYK toplantımızda görüşüldü ve MYK görevlendirmesiyle yarın, Genel Başkan yardımcımız Zeliha Aksaz Şahbaz, Antalya Milletvekilimiz Cavit Arı, Bursa Milletvekilimiz Kayıhan Pala ile birlikte yarın Hakkari’ye gideceğiz. Bu antidemokratik uygulama ile ilgili incelemelerde ve temaslarda bulunacağız ve kamuoyunu bilgilendireceğiz."

"Buna izin vermeyeceğiz"

Sinan Ateş davasının MHP içerisindeki bazı odakların kimyasını bozduğunu görüyoruz. Sinan Ateş’in arkadaşı, Ömer Zengin’in bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar sonrasında MHP içerisindeki bazı kişilerin, ismini anmaya dahi değer görmediğimiz bazı kişilerin büyük bir korku ve endişe içinde olduklarını görüyoruz. Bu kişilerin CHP’yle ve Genel Başkanımız Özgür Özel ile münakaşa içine girme çabalarının farkındayız. Bu tarz kavga, tartışma ve lümpen siyaset tarzıyla toplumun dikkatini dağıtmaya ve Sinan Ateş davasının ayrıntılarını perdelemeye çalıştıklarının farkındayız. Çünkü ayrıntılarda kendilerinin olduğunu çok iyi biliyorlar. Buna izin vermeyeceğiz.