Erdoğan, Bahçeli ile İtalya dönüşü bir araya geleceği iddia edildi

Erdoğan, Bahçeli ile İtalya dönüşü bir araya geleceği iddia edildi
Son dönemde Cumhur İttifakı arasında geçen gerilimin ardından Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki ittifak geriliminde yeni bir gelişme yaşandı. Erdoğan'ın yurt dışı seyahatinden döndükten sonra Bahçeli ile görüşeceği öğrenildi.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan'ın haberine göre, Bahçeli’nin açıklamalarının ardından AKPkurmayları "Yeni ittifak yok, Cumhur devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanı, her toplantıda bize ‘Aman ha, Cumhur İttifakı’na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın’ diye uyarıyor" şeklinde konuştu.

AK Parti kaynakları, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu açıklama Cumhurbaşkanı ile görüşülerek yapılmış bir açıklamadır. Cumhur İttifakı sıradan bir işbirliği değildir. Hangi şartlarda bir araya geldiğimizi unutmayız. Hem biz, hem sayın Cumhurbaşkanı; sayın Bahçeli ve MHP’yi çok önemsiyoruz. Her toplantıda Cumhurbaşkanı bize ‘Aman ha, Cumhur İttifakı’na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın’ diye uyarıyor. Son görüşmelerinde de, Sayın Bahçeli ile çok iyi görüşme yaptıklarını ve aralarında herhangi bir problem olmadığını özellikle söyledi.”

AKP Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu “Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Bu konuda irademiz nettir” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz ruhuyla kurulduğunu belirterek “Bugüne kadarki ittifak girişimlerini günü kurtarmak üzerine inşa edenlerin, bu ilkeli bir araya gelişi idrak etmesini beklemiyoruz” mesajını verdi.