Yeniden Refah'ın AKP'den 'ittifak' için şartları ortaya çıktı: 'İki büyükşehir ve 35 ilçe istedik'

Yeniden Refah'ın AKP'den 'ittifak' için şartları ortaya çıktı: 'İki büyükşehir ve 35 ilçe istedik'
İstanbul ve Ankara adaylarını açıklaması beklenen Yeniden Refah'ın, AKP'nin 'ittifak' teklifi için şartları ortaya çıktı. Partinin Genel Başkanvekili Doğan Aydal, AKP'den Kocaeli ve Sakarya'nın yanı sıra 35 de ilçe belediyesi...
İstanbul ve Ankara adaylarını açıklaması beklenen Yeniden Refah'ın, AKP'nin 'ittifak' teklifi için şartları ortaya çıktı. Partinin Genel Başkanvekili Doğan Aydal, AKP'den Kocaeli ve Sakarya'nın yanı sıra 35 de ilçe belediyesi istediklerini söyledi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal, TV100'de "Eşit Ağırlık" programına konuk oldu.

Burada 31 Mart'taki yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aydal, AKP ile yapılan ittifak görüşmelerine de değindi.

Doğan Aydal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bunu ilk telaffuz eden benim. AK Parti'den 2 Büyükşehir istedik. Kocaeli ve Sakarya. Neden bunu istedik? Rahmetli Erbakan Hocamızın sanayi bölgelerine olan hassasiyetini biliyorsunuz. Biz de benim özgeçmişime baktığınızda bir sanayi şehrini çok rahatlıkla kalkındıracak birçok Ar-ge'nin başkanıyım aynı zamanda.

"Biz olmadan 76 ilçeyi kazanma şansları yoktu"

Bu isteğimizi Sayın Cumhurbaşkanına ileteceklerini ifade ettiler. Devamını getireyim. 35 tane ilçe talep ettik. Çünkü neden? Önlerine grafik olarak koydum. Biz olmadan 76 ilçeyi kazanma şansları yoktu."