Hükümete operasyon içinde olanları adalete teslim edeceğiz

Hükümete operasyon içinde olanları adalete teslim edeceğiz
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ayhan Bora Kaplan Davası'na ilişkin, "Hükümetimize yönelik yapılanmaları tespit edip adalete teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı. Adalet Bakanı Tunç davaya ilişkin, "Soruşturma devam ediyor, adalete güvenin." dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ayhan Bora Kaplan Davası'na ilişkin açığa alınan emniyet müdürleriyle ilgili açıklama yaptı. Yerlikaya, 'Hükümete karşı operasyon içinde olanlar tespit edilip adalete teslim edilecek." ifadelerini kullandı.

Tunç: Adalete güvenin

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç davayla ilgili ise, "Soruşturma devam ediyor, adalete güvenin. "Sıfatı ne olursa olsun bağımsız, tarafsız yargımız suç işleyenin üzerine gidecektir." açıklamasını yaptı.

Yerlikaya ise müfettişler soruşturmayı bitirince açıklama yapılacağını duyurarak grup toplantısı öncesi, "Sabredin, açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

Davayla ilgili sor sorulan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ise soruya, "Bu sorunun yeri burası değil" dedi.

Ali Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde:

"Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz.

Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız.

Aziz Milletimiz müsterih olsun;
Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız."