Dursun Özbek, Erden Timur ayrılığı hakkında ilk kez konuştu

Dursun Özbek, Erden Timur ayrılığı hakkında ilk kez konuştu
Galatasaray’da futboldan sorumlu Sportif AŞ yöneticisi olan Erden Timur “Tutunacak bir tek dalım yok” diyerek istifa etmişti. Özbek, Timur’a yanıt verdi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Erden Timur'un açıklamalarıyla ilgili olarak ilk kez konuştu. Özbek şunları söyledi:

"Erden kardeşimi 2016 yılında ben getirdim. Galatasaray ile ilk tanışması öyle oldu. Benden sonra da ilişkisi hiç kesilmedi. Her zaman Galatasaray'a bağlı, hizmet etti. Erden kardeşimiz, yeni dönemde çalışmayacağını ifade etti. Ben kendisine devam etmesinin Galatasaray için iyi olacağını söyledim ve teklifte bulundum. Galatasaray, diğer kulüplere benzemiyor. Eleştirilere çok açık. Bunları dinlemek ve faydalanmak zorundasınız. Şeffaf olmalısınız. Saydığım değerler 1905 yılından gelmiyor, 1481'lerden geliyor. Erden kardeşim, genç ve hassas biri. Dolayısıyla bunlardan etkilendiğini düşünüyorum ama Galatasaray'a vereceği katkılar bitmemiştir, devam edecektir."

Özbek: Tutunacak dal ararsan bulursun

Timur'un kullandığı "Tutunacak dalım yok" ifadelerinin sorulması üzerine ise Özbek, "Erden Timur'a kapımız açık. 'Tutunacak dalım yok' dediniz ya, Galatasaray 500 yıllık bir çınar. Böyle bir çınarın ne kadar çok dalı vardır, tutunacak dal ararsan mutlaka vardır. Tartışılır, eleştirilir ve ortak akıl aranır! Onun için değil midir Türkiye'nin en büyük kulübü, Avrupa'nın önemli bir markası.. Bunları dikkate almak lazım. Genç olmasının etkisiyle belki böyle bir karar aldı." dedi.

Özbek şöyle devam etti:

"Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum. Ben, onun babası yaşındayım. Başkanıyım. Ben de ona kırgın değilim. 'Başkan olacaktım, olmadım.' Galatasaray'da böyle düşünülmez. Biz borcumuzu hizmet ederek ödüyoruz. Başkanlık sözü, küstüm... Kimse Galatasaray'a küsemez. Yapılanların Galatasaray'ın faydası için olduğunu unutmayın"

"Erden Timur'un yerine transferin başında kim olacak?" sorusunu Özbek "Galatasaray Sportif A.Ş'deki kadro transferi yürütüyor. Buranın da başkanı dün de bendim, bugün de benim. Yapılan bütün transferlerin başında ben vardım, bugün de ben varım." yanıtını verdi.