Dursun Özbek, Galatasaray yöneticisinin üniversitesinde 'Yılın Spor Yöneticisi' seçildi

Dursun Özbek, Galatasaray yöneticisinin üniversitesinde 'Yılın Spor Yöneticisi' seçildi
Özbek, törende yaptığı konuşmada hafta sonu Galatasaray seyircisini sevince boğacaklarını söyledi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek İstanbul Topkapı Üniversitesi tarafından düzenlenen ödül törende "Yılın Spor Yöneticisi" seçildi. Topkapı Üniversitesi'nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını, Galatasaray Sportif AŞ Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Nihat Kırmızı yapıyor. Üniversitenin rektörü de Galatasaray Sportif AŞ yöneticisi Prof. Emre Alkin.

Törende konuşan Başkan Özbek şunları söyledi:
"Galatasaraylı ortak akıla önem verir ve Galatasaray için en iyisini seçmekte her zaman mahir olmuştur. Onun için bugün biz Türkiye'nin en büyük kulübüyüz. Onun için biz dünyada tanınan en büyük Türk spor kulübüyüz."
"Galatasaray sadece bir spor kulübü değildir, aynı zaman Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. 550 yılı aşkın bir gelenekten ve eğitim kültüründen gelir. Belki de herkesi kıskandıran yönlerimizden biri de bu."
"Avrupa'dan bir kupa getirdik, aradan 24 yıl geçti. Bundan sonraki kupaları getirmek üzere ben ve arkadaşlarım görev yapıyoruz. Hizmet etmek için devam etmek istiyoruz."
"Galatasaray yetiştirici bir kulüp olmaktan vazgeçmemeli. Türk gençlerinin en iyi şekilde sporlara hizmet etmesi için altyapıya önem veriyoruz. Yetiştirici bir kulübüz. Her dalda olimpiyatlara hazırlanan sporcular var. Onlarla iftihar ediyoruz. Paris Olimpiyatları'nda onlara başarılar diliyorum."
"Şampiyonluk yarışı içindeyiz. Bu mücadeleyi Galatasaray'a yakışır şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Şampiyonluk kadar bizim değerlerimiz, ananelerimiz ve gelmiş olduğumuz kültür çok önemli. Hiçbir zaman bunlardan ödün vermeden bu mücadelemizi sürdürüyoruz. İnşallah bu hafta sonu son maçımızı oynayacağız ve kazanacağız. Tüm Galatasaraylıları sevince boğmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımızı bilin. İyilerin kazandığı bir toplumda yaşıyoruz. Galatasaray bu hedefe ulaşacaktır ve sizleri de mutluluğa boğacağız bu hafta sonu inşallah."