Ersun Yanal, Amedspor ile sözleşmeyi imzaladı; çıtayı yükseltti: 'Hedef Süper Lig'

Ersun Yanal, Amedspor ile sözleşmeyi imzaladı; çıtayı yükseltti: 'Hedef Süper Lig'
Teknik direktör Ersun Yanal, Amedspor ile 1 yıllık sözleşmeye imza attı. Yanal, "Şu andan itibaren Amedspor’un üst lige çıkması için savaşacağız" dedi.

Teknik direktör Ersun Yanal, Şehmus Özer tesislerinde Amedspor için 1 yıllık sözleşmeye imza attı. İmza törenine kulüp başkanı Aziz Elaldı da katıldı.

İmza töreni öncesinde konuşan Elaldı, Amedspor olarak çok önemli günlerden geçtiklerini söyledi. "Heyecanımız ve enerjimiz devam etmekte" diyen Elaldı "Ersun hoca ile temasa geçtik. Ersun hocanın yakın ilgisiyle görüşmelere başladık ve neticesinde sözleşme imzalıyoruz. Ersun Yanal ile yaşam ideolojimizin uyuşması etkili oldu" diye konuştu.

"Taraftardan zaman istiyoruz"

Yanal'ın ülke futbolundaki katkılarından söz eden Elaldı, "Bizim için başarı mutlaka önemlidir ama en önemlisi bu başarıyı sürdürmektir. Taraftardan zaman istiyoruz. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Siz sabır göstereceksiniz, biz de sizlere layık olmaya çalışacağız" diye konuştu.

Hedef Süper Lig'e çıkmak

Ersun Yanal ise "Futbol hepimizi birleştiren bir öge. Bugün bizi bir araya getiren en önemli araç futbol. Futbol ortak tutkumuz ise futbol çizgileri içinde kalarak rakibe üstünlük sağlayacağız" dedi.

"Türkiye’mizin çok önemli bir parçasının Süper Lig’de olması gerekir" diyen Yanal "Hepimizde büyük bir heyecan var. Hepimize önemli bir görev düşüyor. Futbolun içinde

kalmalıyız. Şu andan itibaren Amedspor’un üst lige çıkması için savaşacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ersun Yanal, Amedspor ile bir yıllık sözleşmeye imza attı.