Galatasaray’dan resmi Batshuayi açıklaması; İbrahim Hatipoğlu ilk kez konuştu

Galatasaray’dan resmi Batshuayi açıklaması; İbrahim Hatipoğlu ilk kez konuştu
Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren İbrahim Hatipoğlu, Batshuayi’den Icardi’ye kadar önemli açıklamalarda bulundu

Galatasaray’da Erden Timur’un ardından futboldan sorumlu yönetici olan İbrahim Hatipoğlu transferlere yönelik açıklamalarda bulundu. DHA’ya konuşan Hatipoğlu şunları söyledi:

"Mauro Icardi'nin mutsuz olduğu haberi doğru mu?"

İbrahim Hatipoğlu: "Mauro Icardi neden mutsuz olsun? Ben bunu anlamıyorum. Burada şampiyon oldu ve şampiyonluğu en coşkulu kutlayanlardan birisiydi. Ailesiyle birlikte tatil için ülkesine gitti. Son derece mutlu, Galatasaray'da oynayacak. Kendisi bizzat açıkladı. Temmuz başında çalışmalara katılacak. İki yıldır bizimle çalışmalara katılamadı, bu sene çok daha farklı bir Icardi izleyeceğiz. Sözleşmeli oyuncumuz ve kamp dönemi yaşayacak. Lige fizik ve moral olarak çok daha hazır bir Icardi başlayacak. Erden Timur herkesin sevdiği bir kardeşimiz. Burası kişiye bağlı birliktelik söz konusu değil. Burası büyük bir camia. 119 yıllık camiaya aidiyet çok önemli. Icardi, Galatasaray'ın futbolcusu olduğu için çok mutlu. Galatasaray'da kazandıklarıyla mutlu oluyor, bu böyle devam edecek. Ben orada bir sorun olduğunu düşünmüyorum."

"Galatasaray yıldız transferi yapacak mı?"

İbrahim Hatipoğlu: "Galatasaray'da yıldız çok. Elbette bu futbolcularla birlikte Galatasaray'a güç katacak oyuncular gelecek. Yıldızdan kastınız isimse, ben o tarafında çok olmadığımızı söyleyebilirim. Takımımıza katkı verebilecek, bizi daha ileriye taşıyabilecek doğru oyuncuları almaya çalışıyoruz. Elbette bu oyuncular kariyerleri belli seviyenin üzerinde, herkesin kabul ettiği oyuncular... Yıldız kimdir? O farklı bir konu. Bizim için bu takıma değer katacak yıldız gelecek diyebiliriz."

İbrahim Hatipoğlu: "Michy Batshuayi ile resmi imzalar atılmadı. Resmi imzalar atılmadan herhangi bir şey söylemem doğru değil. İlgilendiğimiz, beğendiğimiz bir oyuncu. Görüşüyoruz. Bir aksilik olmazsa, transfer dönemi resmi olarak başladığı zaman çok daha net cevaplar verebilirim."

Kaynak:DHA