KORKULAN OLDU AKHİSAR’IN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

KORKULAN OLDU AKHİSAR’IN  TESTİ POZİTİF ÇIKTI
TFF 1’inci Lig’de 93 günlük aranın ardından bugün Altay deplasmanıyla sahalara dönmeye hazırlanan Akhisarspor, corona virüsü şokuyla sarsıldı. Daha önce antrenman döneminde takıma yapılan iki testin sonuçlarının da negatif...

TFF 1’inci Lig’de 93 günlük aranın ardından bugün Altay deplasmanıyla sahalara dönmeye hazırlanan Akhisarspor, corona virüsü şokuyla sarsıldı. Daha önce antrenman döneminde takıma yapılan iki testin sonuçlarının da negatif çıktığı yeşil-siyahlılarda, dün yaptırılan testlerde teknik direktör Yılmaz Vural, teknik heyet, çalışanlar ve 3 futbolcu dahil 12 isimde corona virüsü rastlandı. Büyük şok yaşayan Akhisar, Futbol Federasyonu’yla temasa geçerek yeniden test yaptırdı.
Test sonuçları yine pozitif çıkarsa TFF’nin, Bornova Stadı’nda bugün saat 20.00’de oynanması gereken maçı erteleme ihtimalinin bulunduğu öğrenildi.
Akhisar’da tüm takımın evlerinde 14 gün karantinaya alınma ihtimali de var. Takımda 3 futbolcunun testinin pozitif çıktığını doğrulayan Başkan Fatih Karabulut, “Test sonuçlarına göre 3 futbolcumuz pozitif çıktı. Özel olarak doğrulamak için ikinci testi yaptırdık. Sonuçlarını bekliyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü ve Futbol Federasyonu’yla temas halindeyiz” açıklamasını yaptı.