Pencere kenarına bir miktar koyun, sivrisineklerden kurtulmanızı sağlayacak tüyo

Pencere kenarına bir miktar koyun, sivrisineklerden kurtulmanızı sağlayacak tüyo
Yaz aylarında sivrisineklerle baş etmek zor olabilir, ancak doğal yöntemlerle bu sorunu kolayca çözmeniz mümkün olacak. . Kimyasal içerikli sinek kovucu ürünlere ihtiyaç duymadan sivrisineklerden korunmak için işte bilmeniz gerekenler

Yaz aylarında sivrisineklerle baş etmek zor olabilir, ancak doğal yöntemlerle bu sorunu kolayca çözmeniz mümkün olacak. Kimyasal içerikli sinek kovucu ürünlere ihtiyaç duymadan sivrisineklerden korunmak için işte bilmeniz gerekenler.

Sivrisineklerden korunmanın en etkili yolu, doğal yöntemleri kullanmaktır. Kimyasal içerikli sinek kovucu ürünlerin yan etkilere neden olabileceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, doğal yöntemlerle sivrisinekleri uzak tutmak daha güvenli bir seçenektir.

Pencerenin önüne bir miktar koyarsanız...

Ensonhaber.com'daki bilgilere göre; Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, sivrisineklerin rahatsız edici ziyaretleri de başladı.

Özellikle odalarınızda veya pencere kenarlarında lavanta, adaçayı, limon ve karanfil gibi doğal kokuları bulundurmak, sivrisinekleri uzak tutmanın etkili bir yoludur.

Bu bitkisel kokular, sivrisineklerin hoşlanmadığı ve uzak durduğu kokular arasında yer alır.

3-2h4n.jpg

Sirke'nin Sivrisinek Uzaklaştırıcı Etkisi

Sirke, güçlü bir doğal kovucu özelliğe sahiptir. Pencere kenarlarına sirke dolu kaplar bırakmak, sivrisinekleri uzaklaştırmak için etkili bir yöntemdir. Sirkenin uçucu asit içeriği, sivrisineklerin bulunduğu alanı terk etmesine neden olur. Kullanacağınız sirkenin elma sirkesi olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğal Sivrisinek Kovucu Tarif

Bunun için 4 bardak elma sirkesine 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı doğal bulaşık deterjanı, yaklaşık 20 damla biberiye yağı, 20 damla fesleğen yağı ve 20 damla nane yağını spreyli bir şişeye koyup karıştırın. Bu karışım karşılaşabileceğiniz birçok tariften daha güçlü ve etkilidir.

İlgili Haberler