ERHAN TELLİ

ERHAN TELLİ
Galatasaray yazarı ve yorumcusu olan Erhan Telli, 1978 yılında İstanbul’da doğdu.Gazeteciliğe 1996 yılında Milliyet gazetesinde Galatasaray muhabiri olarak başlayan ve spor basınının duayen isimleriyle 13 yıl boyunca aynı gazetede...

Galatasaray yazarı ve yorumcusu olan Erhan Telli, 1978 yılında İstanbul’da doğdu.

Gazeteciliğe 1996 yılında Milliyet gazetesinde Galatasaray muhabiri olarak başlayan ve spor basınının duayen isimleriyle 13 yıl boyunca aynı gazetede çalışan Telli, 2009 yılında kurulan Habertürk gazetesine transfer oldu. Gazetenin yayın hayatına son verdiği 2018 yılına kadar, burada da 9 yıl süreyle hem muhabirlik hem de yazarlık yaptı.

Mesleğe oldukça erken yaşlarda başlaması nedeniyle İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümündeki öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalan Telli, 2004 yılında gazetecilikle birlikte aynı anda TRT’deki Stadyum programıyla televizyonculuğa da adım attı. 2009’da, TRT Türk’te yayınlanan ‘Futbol Herşeydir’ programının moderatörü oldu. Daha sonra TRT Haber’de yayınlanan ‘Spor Kritik’ programının yorumculuğunu üstlendi.

Meslek hayatı boyunca ses getiren bir çok özel haber, röportaj ve yoruma imza atan Telli, hâlen kendi ismiyle kurduğu YouTube kanalında da Galatasaray’ı yorumlamaya devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Erhan Telli, sürekli basın kartı sahibidir.