EMEKLİLERİ YORAN PROMOSYON KAOSU

EMEKLİLERİ YORAN PROMOSYON KAOSU
Emekliler, giderlerine yetiştiremedikleri düşük maaşları nedeniyle, bir nebze nefes alabilmek için banka kuyruklarında. Bankalar arası rekabet bir defalığına da olsa emekliler için imkan sağlıyor ama bu durum da karmaşaya dönüştü....

Emekliler, giderlerine yetiştiremedikleri düşük maaşları nedeniyle, bir nebze nefes alabilmek için banka kuyruklarında. Bankalar arası rekabet bir defalığına da olsa emekliler için imkan sağlıyor ama bu durum da karmaşaya dönüştü. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün yaşanan kaostan şikayetçi.


Bugüne kadar emeklilerin çeşitli bankalardan farklı miktarlarda promosyon aldığını belirten Ergün, şöyle konuştu:
“Bugün geldiğimiz noktada bilhassa kamu bankalarının yetersiz kalan ödemeleri ile karşı karşıya kaldık. Özel bankalarla görüşmelerimiz neticesinde emeklilere banka promosyonunu 8-9 bin lira seviyesine yükseltmeyi başardık ama kamu bankalarının promosyon rakamını hala 750 lira civarında tutması büyük bir haksızlık”
Kazım Ergün bunun yarattığı adaletsizliği de anlattı, Anadolu’nun birçok ilçesinde özel bankaların şubelerinin olmadığını, buralarda yaşayan emeklilerin düşük promosyona mahkum edildiğini söyledi, kamu bankalarından da rayiç üzerinden promosyon vermelerini istedi.

Ergün, emeklilerin banka değiştirirken yaşadıkları sorunların giderilmesini de talep etti.