Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi

Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi
Dijital hizmet platformu Netflix, abonelik fiyatlarına yeni yılda zam yapma kararı aldı.Geçtiğimiz yılın sonlarında, global pazardaki abonelik ücretlerine yapılan zamların ardından, Netflix şimdi de Türkiye pazarında fiyatlarını...
Dijital hizmet platformu Netflix, abonelik fiyatlarına yeni yılda zam yapma kararı aldı.

Geçtiğimiz yılın sonlarında, global pazardaki abonelik ücretlerine yapılan zamların ardından, Netflix şimdi de Türkiye pazarında fiyatlarını yükseltti.

Netflix'in resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre, şirketin Türkiye'deki abonelik paketlerinin fiyatları artık 100 liranın altında bir seçenek sunmuyor.

Zamlardan sonra güncel Netflix fiyatları

Yapılan zamlardan sonra, "Temel Plan" fiyatı 99,99 TL'den 119,99 TL'ye, "Standart Plan" 149,99 TL'den 176,99 TL'ye yükselmiş durumda.

Kullanıcılara 4K çözünürlük sunan "Özel Plan"ın fiyatı ise 199,99 TL'den 229,99 TL'ye çıktı.

Mevcut aboneler şimdilik etkilenmeyecek

Yukarıda belirttiğimiz yeni fiyatlandırma şimdilik sadece yeni abonelikler için geçerli. Mevcut aboneler, bir süre daha eski fiyattan paketlerini kullanabilecek.

Netflix, ülkemizde son olarak eylül ayında abonelik paketlerine zam yapmıştı. Ekim ayında şirket, yurt dışında abonelik fiyatlarını artırmış, ancak bu artışı ülkemizdeki fiyatlara yansıtmamıştı.