Adalet Bakanlığı'nın sınavında, "Erdoğan'ın kaç çocuğu var" diye sordular

Adalet Bakanlığı'nın sınavında, "Erdoğan'ın kaç çocuğu var" diye sordular
CHP'li Gökçe Gökçen, Adalet Bakanlığı'nın görevde yükselme sınavının mülakatında sorduğu soru için soru önergesi verdi. Bakan Tunç'un yanıtlaması istemiyle verilen önergede, "Bu soru meslekle ne kadar alakalı olabilir?" denildi.

Sözcü'de yer alan habere göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un cevaplaması talebi ile TBMM’ye önerge verdi.

Adalet Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı kapsamında gerçekleştirilen mülakatlarda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaç çocuğu vardır? Hz. Muhammed’in çocuklarının isimleri nelerdir? sorularının sorulduğu iddiaları doğru mudur?’’ dedi ve şu sorulara da yanıt istedi:

45 saniye sürdü

“İddialar doğru ise bu soruların yanıtlarının mesleğin gerektirdiği niteliklerle ilgisi nedir? Yazı işleri müdürlüğü mülakat sonuçları henüz açıklanmadan kazanan adayların aranarak kazandıklarının haber verildiği iddiaları doğru mudur? 45 saniye süren mülakatlar sonucu başarısız kararı verilen adayların olduğu iddiaları doğru mudur? 12-18 yıldır çalışan ve 80 üzeri puan alan katiplerin başarısız, 6-7 yıllık 70-72 puan alan katibin başarılı olduğu iddiası doğru mudur?”