CHP'li Yalçın Karatepe Hazine Bakanlığı'nda: Zirve 4 saatten fazla sürdü

CHP'li Yalçın Karatepe Hazine Bakanlığı'nda: Zirve 4 saatten fazla sürdü
CHP heyetinden Yalçın Karatepe Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Bakan Mehmet Şimşek ile görüşmeye gitti. Görüşme 4 saatten fazla sürdü. Görüşmeye dair bir açıklama henüz yapılmadı.

CHP heyetinden Yalçın Karatepe Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Bakan Mehmet Şimşek ile görüşmeye gitti. Saat 10.00'da başlayan görüşme 4 saatten fazla sürdü. Görüşmeye dair bir açıklama henüz yapılmadı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Hazine ve Maliye’den sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe ile saat 10.00’da bakanlıkta bir araya geldi.

Heyet, halihazırda hükümetin çalıştığı vergi reformu paketi için önerilerin yer aldığı bir rapor hazırladı. CHP’li kurmaylar ayrıca acil önlem alınması gereken konular olarak nitelendirdiği başlıkları da Hazine ve Maliye Bakanı’na sunacak.

CHP’li Yalçın Karatepe, temmuzdan itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini dile getirecek.

Emekliler için de enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması önerisi masada olacak.

Görüşmede ayrıca tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri, Varlık Fonu gibi başlıklar da CHP’li kurmaylar tarafından gündeme getirilecek.

Şimşek’in CHP heyeti ile görüşme kararı, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in CHP Genel Merkezi’nde yaptığı görüşmede alınmıştı.

CHP’nin gölge kabinesinde yer alan isimler daha önce İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile de görüşmüştü.