Emekli isyan etti: Ölsem cenazemi defnedecek param yok

Osmaniye'de yaşayan bir emekli, maaşlarının azlığına, "Yan geliri olmayan emekli yaşayan ölü. Ölsem benim cenazemi defnedecek param" yok diyerek isyan etti.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 33 yıllık emekli Süleyman Kısacıkoğlu, emekli maaşının düşük olmasına tepki gösterdi.

Kısacıkoğlu, şunları söyledi:

"Emekliyim; 14 bin lira maaş alıyorum. Eskiden geçiniyordum, eskiden yetiyordu. Aldığım maaş yetiyordu. Fiyatlar bu kadar yüksek değildi. 1991 emeklisiyim. Eğer o fiyata geri düşürsünler fiyatları, benim maaşımı da düşürsünler. Evde 4 kişiydik, bir kişi de üniversitede çocuk okutuyordum emekli maaşımla. Ay başından ay başına da 5 -10 kuruş param kalıyordu cebimde. Şimdi evde bir hanım, bir benim ay başından aybaşına çıkamıyorum.

Eşimle Kadirli dışına çıkamadık

Ben 33 sene 3 ay oldu emekli olalı. Eşimi alıp da bir günden bir güne şu Kadirli'nin dışına çıkamadım. Ben İç Anadolu'nun 13 yerinde Kooperatif Müdürlüğü yaptım. Emekli maaşımı alsam cebime, buraları bir gezeyim desem geri Kadirli'ye gelemem yolda kalırım. Yalan söylemesinler, emekli maaşından hariç yan geliri olmayan emekli yaşayan ölü. Bunu bağıra bağıra konuşuyorum. Her yerde de konuşuyorum. Ben şimdi yaşayan ölüyüm. Giydiğim pantolon bundan 7 sene önce diktirmiş olduğum pantolon, onu giyiyorum. Bu da oğlumun gömleği. Kazakta 3 sene oldu alalı. Başka alacak param yok, ay başından ay başına zor çıkıyorum. Ölsem benim cenazemi defnedecek param yok."