Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu mu?

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu mu?
Milyonlarca emekli, Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeme tarihine gözünü çevirdi. Bu yıl 16 Haziran'da başlayacak olan Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? İşte detaylar...

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber emekli bayram ikramiyesi ödeme takvimine ilişkim sorgulamalar da arttı. Emekli maaşlarına ek olarak iki kez verilen emekli bayram ikramiyesi 3 bin liraya yükseltilmişti.

Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da emeklilere 3 bin lira ikramiye ödemesi yapılacak. Peki, Kurban Bayramı ikramiye ödemesi ne zaman? Kurban Bayramı ikramiye ödeme tarihi öne çekildi mi? İşte bayram ikramiyesi ödemelerinde son durum...

Haziran ayında ödenecek maaşlar normalde 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılıyor. İkramiye ödemeleri genellikle bayram öncesi hesaplara yatırılıyor.

Emekli bayram ikramiyelerinin Kurban Bayram'ından önceki hafta olan 6 Haziran ile 10 Haziran arasında yatırılması bekleniyor.

Emekliler ile beraber şehit yakınları, muharip gaziler, güvenlik korucuları, vazife malullüğü alanlar, terörden zarar gören siviller, yaşlılık maaşı alanlar ve dul ve yetim maaşından faydalananlar emekli bayram ikramiyesi alabilecek.