Yer silme suyuna ekleyin... Sonuç inanılmaz! Parkelerin parıl parıl olmasını sağlayacak tüyo

Yer silme suyuna ekleyin... Sonuç inanılmaz! Parkelerin parıl parıl olmasını sağlayacak tüyo
Bu basit tüyo ile parkelerinizin bakımını yaparken aynı zamanda doğal ve etkili bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Evinizdeki parkelerin doğal güzelliğini korumak ve parıl parıl parlamasını sağlamak için basit bir tüyo paylaşacağız.

Bakın suyun içine aseton katmak ne işe yarıyormuş…

Her ne kadar silip süpürseniz de parkeler gün içinde tozlanarak o temizliğin ardında ki parlaklığı kısa sürede kaybeder. İşte tam da bu noktada imdadınıza yetişen asetondan birkaç damla suya damlattığınızda parkeleriniz adeta ışıl ışıl olacak.

Aseton yüksek oranda çözelti olduğundan parke ve tahtaları hızla parlatır. Daha canlı ve yepyeni görünüm sağlar. Silme suyuna koyacağınız aseton sayesinde de parkeleriniz daha uzun süre toz tutmaz ve temiz görünür.

maxresdefault-001.jpg

PARKE TEMİZLİĞİ YAPARKEN BU HATADAN KAÇININ

Temizlik sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da fazla su kullanmamaktır. Parke zeminler suya karşı hassastır ve fazla su ile temas ettiğinde şişebilir veya deformasyon gösterebilir. Bu nedenle, temizlik sırasında nemli bir bez kullanarak hafifçe silmek yeterli olacaktır.

Artık parkelerinizin parıl parıl olmasını sağlayacak bu pratik tüyoyu deneyebilirsiniz. Temizlik sırasında yer silme suyunuza birkaç damla sirke eklemek, parkelerinizin uzun ömürlü olmasını ve her zaman yeni gibi görünmesini sağlayacaktır. Deneyin ve farkı görün!

Kaynak: Ensonhaber.com, Artigercek.com, youtube.com

İlgili Haberler