Maden suyunun faydasını yok eden büyük hata! Maden suyu içerken dikkat etmelisiniz

Maden suyunun faydasını yok eden büyük hata! Maden suyu içerken dikkat etmelisiniz
Tüm bu bilgiler doğrultusunda, maden suyunun faydalarını en iyi şekilde elde etmek ve sağlıklı bir şekilde tüketmek için dikkatli olmak gerekmektedir.

Maden suyunun faydaları konusunda bilgi sahibi olmak, sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyenler için oldukça önemlidir. Ancak, maden suyu tüketirken yapılan bazı hataların bu faydaları yok edebileceğini bilmek de bir o kadar önemlidir.

Maden suyunun içerisinde bulunan mineraller ve karbondioksit gazı sayesinde sindirim sistemini rahatlattığı, vücuttaki asit dengesini düzenlediği ve mineral eksikliklerini giderdiği bilinmektedir. Ancak, maden suyu tüketirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Uzmanlar uyarıyor: Maden suyundan istediğiniz faydayı alabilmek için bardakta içmeyin.

Günde en az iki şişe tüketilen maden suyu hipertansiyon sorununuz yoksa vücudun tüm mineral ihtiyacını karşılıyor ve aynı zamanda mide hastalıklarına iyi geliyor, şeker hastalığı ve gutun tedavisinde, böbrekteki taş oluşumunun engellenmesinde de uzmanlarca tavsiye ediliyor.

6182897a45d2a01ab04b58fb.jpg


Maden suyu vücuttaki sıvı dengesinin sağlanmasında da önemli rol oynuyor. Ancak tüm bu faydaları sağlaması için maden suyunun bardakta değil cam şişesinde tüketilmesi gerekiyor.

Vücudunuz gün içinde hareketle ya da çeşitli sebeplerden sıvı ve mineral kaybeder. Kaybettiğiniz bu değerleri günde en az 2 şişe Maden suyu içerek geri kazanmış olursunuz. Şişesinde tüketilen maden suyu kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma meydana gelmiyor ancak bardağa boşalttığınızda aşırı bir köpürme olup maden suyundaki gazın (Co2) kaçmasına sebep oluyor. Bunun nedeni ise bulaşık makinesinden çıkan bardakların dahi yeterince steril olmamasıdır. Uzmanlar maden suyunun faydalı olabilmesi için tamamen hijyenik ve gıda standartları doğrultusunda özel üretilen cam şişelerinde tüketilmesi üzerinde önemle duruyorlar. ( Kaynak: Hürriyet )

İlgili Haberler