Duşakabin temizliğinin püf noktası. Kireçlenmiş duşakabini temizleme yöntemi

Duşakabin temizliğinin püf noktası. Kireçlenmiş duşakabini temizleme yöntemi
Bu yöntemle kireçlenmiş duşakabini temizlemek oldukça etkili olacaktır. Ancak temizlik işlemi sırasında dikkatli olunmalı ve gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Ayrıca, düzenli bakım ve temizlik ile duşakabinin kireçlenmesini önleyebilirsiniz.

Duşakabin temizliği evde yapılabilecek önemli bir uygulamadır. Özellikle kireçlenmiş duşakabinlerde temizlik işlemi oldukça önemlidir. Kireçlenmiş duşakabinleri temizlemenin etkili bir yöntemi bulunmaktadır.

1- Sirke: En güçlü antiseptik gıdalardan olan sirke, duşa kabinde yer alan kireç ve kirlerin sökülmesinde oldukça etkilidir. Sprey şişenin içerisine elma sirkesi dökerek duşa kabinin içerisine bolca püskürtülür ve bir süre beklettikten sonra bol su ile durulanır. Daha iyi bir sonuç almak içinse normal zamanda banyo temizliğinde kullanılan bir bezle ovarak kir ve kireçlerin çıkarılması sağlanabilir.

2- Diş Macunu: Temizlik konusunda etkili malzemelerden biri olan diş macunu duşa kabinde kirli olan bölgelere sürülür ve bir süre beklettikten sonra temiz bir bez ya da süngerle ovarak temizlenmesi sağlanabilir.

maxresdefault-003.jpg

3- Karbonat: Banyo ve duşa kabin konusunda etkili temizleme yöntemlerinden biri olan karbonat, sirke ile karıştırıp macun kıvamına getirilerek duşa kabinin içerisine sürülür. Karışım için 1 fincan sirke ve macun kıvamına gelene kadar karbonata ihtiyaç vardır. Elde edilen karışım sararmış ya da kireçlenmiş duşa kabine sürülür ve bir süre bekletilir. Ardından bol su ile durulanır.

Doğal yöntemler dışında bilinen bazı uygulamalar da duşa kabinin temizlenmesinde etkilidir. Özellikle kireç sökücü ve fırça ile temizlendiğinde duşa kabinde meydana gelen kireçlenmeler büyük oranda temizlenmiş olmaktadır. Bunun dışında çamaşır suyunu su ile seyreltip sprey şişenin içine koyduktan sonra duşa kabinin içine püskürtülür ve bir düre beklettikten sonra durulanır ve temizlenir.

İlgili Haberler